gogo

Градска

Полуматурантите пред одлука, СОУ „Митко Пенџуклиски“ им нуди одлични услови за образование

Полуматурантите пред одлука, СОУ „Митко Пенџуклиски“ им нуди одлични услови за образование

УПИС НА УЧЕНИЦИ ВО ПРВА ГОДИНА ВО СОУ „МИТКО ПЕНЏУКЛИСКИ” – КРАТОВО ЗА УЧЕБНАТА 2020/2021 ГОДИНА Во прва година ќе се запишат 136 ученици во 4 парал... Прочитај повеќе

Спорт

Соопштение на ФК Силекс: ЗА ЧИИ ИНТЕРЕСИ РАБОТИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ФФМ МУАМЕД СЕЈДИНИ?

Соопштение на ФК Силекс: ЗА ЧИИ ИНТЕРЕСИ РАБОТИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ФФМ МУАМЕД СЕЈДИНИ?

ЗА КОГО СЕ ГРИЖИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ФФМ МУАМЕД СЕЈДИНИ? ЗА ЛИЧНИ ИНТЕРЕСИ И ИНТЕРЕСИ НА ЕДЕН ИЛИ ДВА МАКЕДОНСКИ ПРВОЛИГАШИ, НО СИГУРНО НЕ И ЗА ЗДРАВЈ... Прочитај повеќе

Забава

„Пакомак“ донираше 105 пластични канти за отпад во Општина Кратово

„Пакомак“ донираше 105 пластични канти за отпад во Општина Кратово

Општина Кратово доби сто пластични канти за отпад и пет специјалзиирани садови за стаклена амбалажа, донација од „Пакомак“ ДОО Скопје. Пластичните к... Прочитај повеќе

Култура

Песна за една неодржана генерациска средба - „48 години дружење“

Песна за една неодржана генерациска средба - „48 години дружење“

И покрај сеостанавме на нозеза нови родендениза нови песниза нови насмевкиза нови преграткиостанавме на нозе!Останавме на нозеза да го дочекамеовој де... Прочитај повеќе

Туризам

Во сабота фотосафари низ Кратово и изложба на фотографии „Коритон“

Во сабота фотосафари низ Кратово и изложба на фотографии „Коритон“

Љубителите на убавата фотографија викендов ќе може да уживаат во меѓународната изложба на фотографии Коритон 2019 во Кратово. Агенда:- 09 : 00 часот ... Прочитај повеќе

Колумна

КОЛУМНА: Младите и дигиталната ера

КОЛУМНА: Младите и дигиталната ера

Живееме во дигитална ера. Децата се раѓаат со смартфон во едната и таблет во другата рака. Денешната мултимедијална култура овозможува уште на мала во... Прочитај повеќе

Пробиштип и К.Паланка

Татко и син од Кратово загинаа во сообраќајна несреќа кај Страцин

Татко и син од Кратово загинаа во сообраќајна несреќа кај Страцин

Две лице починаа, а едно е повредено во сообраќајна несреќа што се случила денеска на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка во близина на Стр... Прочитај повеќе

Здравје

Осум лица од Кратово ќе доставуваат храна и лекови до ранливите категории на граѓани

Осум лица од Кратово ќе доставуваат храна и лекови до ранливите категории на граѓани

Локалната самоуправа на Општина Кратово ќе ангажира осум лица за поддршка на стари и изнемоштени лица, лица со попреченост и други ранливи категории н... Прочитај повеќе

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2098
mod_vvisit_counterВчера5847
mod_vvisit_counterОваа недела26818
mod_vvisit_counterМинатата недела50529
mod_vvisit_counterОвој месец198762
mod_vvisit_counterМинатиот месец207208
mod_vvisit_counterВкупно12778070
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.