gogo

A+ R A-


Градска

Фотографија на Buden Teatar.

http://www.youtube.com/watch?v=D05Mw0j7egc

alt

http://www.youtube.com/watch?v=CHAJFyVdS4E

Како да нарачате книга? Клик врз следниот линк!
https://zbornikzakratovo.wordpress.com/

Резултат со слика за хуманостПочитувани сограѓани, ПЗУ Про Боно Медикус Кратово во соработка со Центарот за социјални работи на општина Кратово организира донаторска хуманитарна акција за шестмесечно бебе на семејството Амповски во вид на храна, облека и хигиенски производи. Семејството Амповски...
Повеќе...
alt

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на патот Страцин-Кратово, меѓу товарно возило и автомобил. Возилата изгубиле контрола и излетале од патот.

Итните екипи работат на расчистување на случајот.

Неофицијално дознаваме дека има и повредени лица.

altПо денешниот апел за помош и собирање на парични средства за операција на десетгодишната Билјана Пешевска од кратовското село Трновац, стигна добра вест која сигурно ќе го израдува семејството Пешевски, но и сите оние кои денеска покренаа хуманитарна акција за помош на...
Повеќе...
altПо 18-месечна битка со подмолната болест, денес десетгодишната Билјана Пешевска од кратовското село Трновац повторно ја врати насмевката на лицето и весело се игра со своите другарчиња од училиштето. Иако оваа година не одеше на училиште, вредно работеше дома и заслужено...
Повеќе...
altВчера попладне во 18.20 часот на ул. „Македонија“ во с.Злетово, пробиштипско, дошло до судир помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Н.З. (38) од с.Злетово и мотоцикл „Јамаха“ без регистарски ознаки, управуван од Т.В. (38) од...
Повеќе...
altЦиклонот „Силвија“што веќе неколку дена беснее во кратовско, направи големи штети. Граѓаните на селото трновац се жалат дека Кратовска Река, на влезот во Крива Река, со разорната сила на надојдената вода им го однела единствениот пат кој ги поврзува со главниот пат...
Повеќе...
http://www.opstinakratovo.gov.mk/wp-content/uploads/2018/06/%D0%9D%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D1%83-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%98%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-1.jpgЈУ Центар за социјална работа Кратово по повод Националната кампања за промоција на згрижувачки семејства „На секое дете му треба семејство“ организирана и подржана од Министерството за труд и социјална политика, Уницеф Македонија и СОС Детско Село Македонија, ги...
Повеќе...

Страница 10 од 93

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска519
mod_vvisit_counterВчера5667
mod_vvisit_counterОваа недела39014
mod_vvisit_counterМинатата недела46511
mod_vvisit_counterОвој месец174516
mod_vvisit_counterМинатиот месец180147
mod_vvisit_counterВкупно13899270
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.