gogo

A+ R A-


Градска

alt

http://www.youtube.com/watch?v=KMLjNawVL6c

alt

Веќе традиционално, десетта година по ред се делеше лепче со паричка за Стара Нова година во кратовското средно училиште „Митко Пенџуклиски“. Среќата ја посака Драгана Андреева, професор по бизнис во училиштето, која следната година ќе биде василичарска кума.

altВо близина на Кратово, полициски службеници лишиле од слобода едно лице,  откако во неговиот автомобил биле пронајдени девет мигранти без документи. – Во близина на Кратово, полициски службеници го лишиле од слобода Д.С.(28) од Богданци, поради тоа што на регионалниот пат...
Повеќе...
altКако да се заштитат од медиумски манипулации и да не наседнуваат на лажни вести беше темата на интерактивната работилница за медиумска писменост, која Центарот за аудиовизуелни уметности од Крива Паланка ја спроведе на 17 декеври 2019 година, со учениците од ООУ„Кочо...
Повеќе...
Фотографија на Aleksovski Dusko.Советот на општина Кратово донесе едногласна Одлука градот Кратово да постане прв град на Балканот, град на карпестата уметност, а тоа резултира со отворање постојана поставка во чест на Французинот Етјен Пат (Etienne Pate) кој за време на Првата светска војна како војник на...
Повеќе...
altИзминатиов период во средното училиште „Митко Пенџуклиски“ интензивно се одвиваа градежни активности, со цел подобри услови за учениците и вработените во училиштето. Воучилишниот двор се поставија бекатон плочи во црвено-жолта комбинација, а под нив се поставија...
Повеќе...
altКомпанијата ПАКЕТ МАРКЕТ, на 7ми декември (сабота) одбележува 7 години од отварањето на маркетот во Кратово. Успешната приказна на штипската компанија се темели на континуираната посветеност на сите вработени кон градење на стабилен и етаблиран македонски бренд, кој ќе...
Повеќе...

Страница 5 од 93

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска713
mod_vvisit_counterВчера5667
mod_vvisit_counterОваа недела39208
mod_vvisit_counterМинатата недела46511
mod_vvisit_counterОвој месец174710
mod_vvisit_counterМинатиот месец180147
mod_vvisit_counterВкупно13899464
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.