gogo

A+ R A-


Градска

altРечиси и да нема човек кој не слушнал за големиот пророк Нострадамус, но малкумина слушнале за големиот македонски претскажувач на иднината, дедо Зафир од кратовското село Шопско Рудари. Зафир се родил во втората половина на 19-тиот век и целиот свој живот го поминал во...
Повеќе...

Волк удави магаре во Табачка маала

Е-пошта Печати PDF
Резултат со слика за vuk i magaracЖителите на Табачка маала, на влезот од Кратово, утринава биле вознемирени од агресивен волк кој се симнал од планината и удавил магаре. Настанот се случил околу 3 часот наутро, а го забележала жена која тргнала на работа во пекарски дуќан. Не знаејќи дека се работи за волк...
Повеќе...
altУтринава во Кратово, во поранешниот дуќан „Шајка“, беше отворена новата продавница од трговскиот синџир на дисконти ТСВ. Станува збор за дисконти, со ограничен број на производи, но со извонредно ниски цени, достапни за џебот на обичниот граѓанин .Мотото под кое работат е...
Повеќе...
Image result for сителНајновата анализа на телевизискиот пазар на просторите на поранешна Југославија покажа дека Пинк ТВ веќе не е на врвот според остварени приходи, но затоа во ТОП 10 влезе нов играч - СИТЕЛ телевизија, како единствена тв од нашата земја.
Словенечката Про Плус која ги емитува...
Повеќе...
Фотографија на Buden Teatar.

http://www.youtube.com/watch?v=D05Mw0j7egc

Страница 7 од 91

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска970
mod_vvisit_counterВчера5979
mod_vvisit_counterОваа недела970
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец216216
mod_vvisit_counterМинатиот месец207208
mod_vvisit_counterВкупно12795524
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.