gogo

A+ R A-


Градска

Кратово доби донација ПП-возило

Оливер Арсовски

Британски противпожарни возила со комплетна опрема деновиве добија општините Кратово, Крива Паланка, Делчево, Радовиш и Струга. Донатор е британската асоцијација „Операција Флоријан“ со седиште во Манчестер, која три...
Повеќе...
Кирил Цветков освои трето место во програмирање

пишува - Оливер Арсовски

Матурантот Кирил Цветков од СОУ „Митко Пенџуклиски“ од Кратово, освои трето место на државниот натпревар по информатика од областа на програмирањето. Ова е уште еден успех во низата добри...
Повеќе...

Кратовци маршираа до Пробиштип

Е-пошта Печати PDF
Резервните офицери изведоа марш од 10 км

Група од триесеттина наши сограѓани изведоа марш преку селото Близанци и месноста Печеници до селото Добрево во чест на патрониот празник на градот Пробиштип. Настанот беше во организација на кратовскиот огранок на Организацијата...
Повеќе...
Се урна дел од Аргулички мост

пишува - Оливер Арсовски


Мос­тот на Манцева Река во Кратово, познат како Аргулички мост, се рас­па­ѓа и секој момент може да се урне. Граѓаните на Кратово што жи­ве­ат во Бабакарино маало и се принудени секојдневно да го користат, се жалат...
Повеќе...
Кратовци ја засадија иднината по петти пат

пишува - Оливер Арсовски

Во Кратово по петти пат се спроведе акцијата за пошумување која е дел од пошироката национална акција „Ден на дрвото“. Според планот, пошумувањето се вршеше на локација во близина на филтер-станицата...
Повеќе...

Грабеж на банкарско комбе на ЦКБ

Е-пошта Печати PDF
Грабеж на комбе со пари на Силекс банка, крадците во бегство

Групата која вчера се обиде да украде поголема сума на пари од комбе на Централна кооперативна банка (поранешна Силекс банка) се уште е во бегство. Се уште е непозната и сумата на пари што разбојниците вчера не...
Повеќе...

Хуманитарна акција во Кратово

Е-пошта Печати PDF
 Да ја покажеме сите својата хумана страна пишува: Славица Јаковска


Локалниот младински клуб “М И К “Кратово, спроведува хуманитарна акција за собирање на стара облека , собирање на облека која не ја употребувате и истата ќе биде наменета за ранливата категорија на...
Повеќе...

Житието на св.Ѓорѓи Кратовски

Е-пошта Печати PDF
Кратовци го чествуваа патронот св.Ѓорѓи Кратовски

пишува: Оливер Арсовски

На денешен ден Светата православна црква го празнува споменот на Свети Ѓорги Кратовски кој на овој ден 1515 година бил мачен, а потоа и спален, на 18 годишна возраст. По занает бил кујунџија и останал...
Повеќе...
Груевски означи старт на три проекти во Кратово

пишува: Оливер Арсовски

Премиерот Никола Груевски денес оствари работна посета на нашиот град и во присуство на голем број граѓани означи старт

на три проекти во Општината.

Пред повеќе од 300 граѓани одржа говор во кој ги...
Повеќе...
Премиерот Никола Груевски денес (21 фев.недела) ќе го посети Кратово

- Премиерот Никола Груевски, министерот за информатичко општество Иво Ивановски и заменик-министерот за информатичко општество Мирјана Секуловска  во посета на општините Кратово и Ранковце.

-...
Повеќе...

Страница 90 од 91

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1393
mod_vvisit_counterВчера5979
mod_vvisit_counterОваа недела1393
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец216639
mod_vvisit_counterМинатиот месец207208
mod_vvisit_counterВкупно12795947
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.