gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Асфалтиран дел од улицата „Гоце Делчев“ во Кратово (ВИДЕО)

Е-пошта Печати PDF

По реконструкцијата на водоводната мрежа на улицата „Гоце Делчев“ во Кратово, денес истата доби нов асфалт и беше пуштена во употреба. Од двете страни на улицата се изградија тротоари за безбедно движење на пешаците, а улицата и понатаму останува со еднонасочен режим на движење на возилата.
Градоначалникот на Кратово, Мите Андоновски, информираше дка средствата се обезбедени со грант од Европската унија во висина од 260.000 евра, како дел од проектот за подобрување на општинските услуги.
-Овој проект се состои од три потпроекти, и тоа уредување на паркинг простор, кој заврши пред неколку недели, изградба на локален пат во село Железница и асфалтирање на улицата „Гоце Делчев“ во центарот на Кратово. Од овој проект очекувам полза да имаат сите жители на Општината – истакна градоначалникот на Кратово.
Покрај локалниот пат во село Железница, деновиве ќе биде асфалтиран и патот кој води до праисториската опсерватрија Цоцев Камен.
Оливер Арсовски

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3742
mod_vvisit_counterВчера6333
mod_vvisit_counterОваа недела10075
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец76661
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9216101
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.