gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Ден на културата: Утре ќе грмат зурли и тапани во центарот на Кратово

Е-пошта Печати PDF

Веќе традиционално и ова година во сабота (10.06.2017 година) во Кратово ќе се одржи манифестацијата насловена како Ден на културата 2016.

Настанот ќе се одржи пред платото на Домот на културата „Лазар Софијанов“ со почеток од 18 часот,  на кој учество ќе земат повеќе културно уметнички друштва од повеќе градови на Македонија, а гости ќе има и од Србија.

Фотографија на Kud Efrem Karanov.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3662
mod_vvisit_counterВчера9589
mod_vvisit_counterОваа недела26430
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец93016
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9232456
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.