gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Донаторска акција за операција на белите дробови на малиот јунак Давид Стојановски од Кратово

Е-пошта Печати PDF

altБитката за живот на малиот јунак од Кратово, Давид Стојановски, продолжува. По долготрајна битка со канцер, Давид остана без левата нога, а сега треба да замине на операција на метастази на белите дробови во Виена. Операцијата ќе чини 20.977 евра, а семејството Китановски не може само да ги покрие. Лекарот од скопските клиники не сакал да предложи операција во Виена, туку се заложил истата интервенција да биде направена во Скопје, но родителите на Давид поради лошо искуство со лекарите од македонското здравство, сакаат лекувањето да го продолжат во Виена. За таа цел повторно се активирани донаторски броеви на кои ќе може да донираме по 100 денари со еден повик.

070-143-454  Т-мобиле
078 143 475  ВИП

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3568
mod_vvisit_counterВчера6333
mod_vvisit_counterОваа недела9901
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец76487
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9215927
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.