gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Донаторска акција за операција на белите дробови на малиот јунак Давид Стојановски од Кратово

Е-пошта Печати PDF

altБитката за живот на малиот јунак од Кратово, Давид Стојановски, продолжува. По долготрајна битка со канцер, Давид остана без левата нога, а сега треба да замине на операција на метастази на белите дробови во Виена. Операцијата ќе чини 20.977 евра, а семејството Китановски не може само да ги покрие. Лекарот од скопските клиники не сакал да предложи операција во Виена, туку се заложил истата интервенција да биде направена во Скопје, но родителите на Давид поради лошо искуство со лекарите од македонското здравство, сакаат лекувањето да го продолжат во Виена. За таа цел повторно се активирани донаторски броеви на кои ќе може да донираме по 100 денари со еден повик.

070-143-454  Т-мобиле
078 143 475  ВИП

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.