gogo

A+ R A-


Експремиерот Зоран Заев во „соло“ моторџиска тура до Кратово

Е-пошта Печати PDF

Екс-премиерот Зоран Заев, кој е член на мото клубот АТВ Струмица, денеска со мотоцикл BMW беше во Кратово. Иако тој често патува со поголеми моторџиски групи низ земјава, сепак денес возеше сам, единствено во придружба на две возила од неговото обезбедување. Го забележавме на излезот од Кратово, кај кратовското село Железница.
Инаку, Заев е голем љубител на моторите и четирициклите, а двапати и се повредуваше. Во 2009 на тромеѓето на Беласица при пад го скрши десното рамо, а во 2010 кај селото Три Води на истата планина го скрши скочниот зглоб на десната нога.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска4851
mod_vvisit_counterВчера5960
mod_vvisit_counterОваа недела39528
mod_vvisit_counterМинатата недела50240
mod_vvisit_counterОвој месец141867
mod_vvisit_counterМинатиот месец180850
mod_vvisit_counterВкупно14256227
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.