gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Фотографии од првото „Фиќо“ во Кратово на фамилијата Топукови

Е-пошта Печати PDF

Мики Топуков, во знак на сеќавање на својот дедо Спирко Топуков, ни даде две фотографии од првото „фиќо“ (Застава 750) кое во далечната 1964 година било донесено во Кратово.

alt

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3678
mod_vvisit_counterВчера9589
mod_vvisit_counterОваа недела26446
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец93032
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9232472
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.