gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Гасификација на Кратово и решение за депонијата, ветува Мите Андоновски

Е-пошта Печати PDF

http://republika.mk/wp-content/uploads/2014/02/Gasovod-gasifikacija-2-Custom.jpg

Проект:„Гасификација на општина Кратово “

Опис на проектот: Проектот предвидува поврзување на градот, правните и физичките лица со постојниот гасификационен систем кој е изграден до фабриката „Иднина змеј“. Постојниот систем е на оддалеченост од околу 4-5 км. Од градското подрачје. Преку овој проект ќе се обезбеди потребната инфраструктура за поврзување на градот на овој систем кој ќе овозможи голем број придобивки како за населението така и за бизнисите во Кратово.

Средства: 20.000.000,00 денари

Извори на финансирање: Буџет на Република Македонија и/или ЈПП

Рок: 2020 година

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3193
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7807
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71401
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359818
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.