gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Градоначалникот Бојаџиев и полскиот амбасадор ја посетија градинката во Кратово

Е-пошта Печати PDF

http://www.opstinakratovo.gov.mk/wp-content/uploads/2017/11/24197096_10154923301255927_1905491130_o.jpg

Градоначалникот на Кратово, Љупчо Бојаџиев и амбасадорот на Полска, Јацек Мултановски, денес го потпишаа записникот за прифаќање на договорот за обновување на санитарни простории и замена на столарија на приземје во ЈОУДГ „Царка Андреевска“ Кратово. Овој договор беше склучен во февруари при посетата на амбасадорот Мултановски на Општина Кратово, а висината на грантот изнесува 16.000 евра.http://www.opstinakratovo.gov.mk/wp-content/uploads/2017/11/24139235_10154923301185927_389970718_o.jpg

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.