gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Хуманитарна акција за шестмесечно бебе од Кратово

Е-пошта Печати PDF

Почитувани сограѓани, ПЗУ Про Боно Медикус Кратово во соработка со Центарот за социјални работи на општина Кратово организира донаторска хуманитарна акција за шестмесечно бебе на семејството Амповски во вид на храна, облека и хигиенски производи. Семејството Амповски од Кратово е петточлено семејство кое е социјално загрозено и живее од социјална помош и додаток за трето дете. Ги замолуваме сите заинтересирани граѓани своите продуктите кои се подготвени да ги донираат да ги достават до просториите на ПЗУ Про Боно Медикус во Здравствениот Дом Кратово.
ПЗУ Про Боно Медикус

Резултат со слика за хуманост

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2629
mod_vvisit_counterВчера2540
mod_vvisit_counterОваа недела12721
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец35409
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10514815
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.