gogo

A+ R A-


Исчезнатата Маја Гичева од с.Филиповци се уште не е пронајдена

Е-пошта Печати PDF

На ден 16.08.20 околу 16:30 часот во с. Филиповци (Кратово) исчезна 36-годишната Маја Гичева, мајка на две малолетни деца Д. Г(17) И Ф. Г(15) и сопруга на С.Г.
Маја домот го напуштила додека нејзинот сопруг бил на работа, синот во гаража, а ќерката во домот. На себе носела тренерки и влечки. Од тогаш наваму и се губи секаква трага. Ве молиме доколку некаде ја видите или имате било каква информациија да се јавите на 070 564 147 или во најблиската полициска станица.
П.С. Иако вчера проструи информација дека Маја е пронајдена, сепак, блиски луѓе до семејството Гичеви велат дека се работи за лажна информација и дека потрагата по неа продолжува.alt

 

alt

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1300
mod_vvisit_counterВчера5268
mod_vvisit_counterОваа недела6568
mod_vvisit_counterМинатата недела39506
mod_vvisit_counterОвој месец150239
mod_vvisit_counterМинатиот месец170051
mod_vvisit_counterВкупно13528724
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.