gogo

A+ R A-


Истокот добро се држи, Кратово, Пробиштип и Свети Николе немаат болни со коронавирус

Е-пошта Печати PDF

Според последните информации денеска има 72 новозаболени пациенти со коронавирусот. Вкупниот број на заразени изнесува 555, информираат од Минстерството за здравство.

И додека, Куманово овој викенд живее под целосен карантин, Кочани сосема идентично како Куманово побара од Владата градот да биде ставен во целосна изолација, сепак постојат градови во земјава, каде што нема регистрирани пациенти со новиот коронавирус.

На број се десеттина, а станува збор за: Кратово, Пробиштип, Неготино, Дојран, Свети Николе, Кичево, Берово, Виница, Делчево, Пехчево.

alt

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5326
mod_vvisit_counterВчера6409
mod_vvisit_counterОваа недела23257
mod_vvisit_counterМинатата недела45071
mod_vvisit_counterОвој месец127422
mod_vvisit_counterМинатиот месец170051
mod_vvisit_counterВкупно13505907
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.