gogo

A+ R A-


Изгоре куќа во Шлегово, сопственикот мина само со изгореници

Е-пошта Печати PDF

Вчера во 00,40 часот во Полициска станица Кратово било пријавено дека во село Шлегово-кратовско избувнал пожар во куќа сопственост на И.Х.(75) од Кратово, при што опожарена била кровната конструкција и горниот кат од куќата.

Според пријавеното пожарот бил изгаснат од Територијална противпожарна единица Кратово, а И.Х. се здобил со изгореници во пределот на десната потколеница и му била укажана лекарска помош.

Резултат слика за пожар куќа

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2469
mod_vvisit_counterВчера3757
mod_vvisit_counterОваа недела2469
mod_vvisit_counterМинатата недела26603
mod_vvisit_counterОвој месец60333
mod_vvisit_counterМинатиот месец103852
mod_vvisit_counterВкупно11737479
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.