gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Кратовчанец паднал во „Устран дол“, па починал од добиените повреди

Е-пошта Печати PDF

alt

Полициската станица во Кратово вчера утрината од Центарот за известување и командување Скопје, добила известување дека во Ургентен центар Скопје во текот на ноќта  бил донесен Ѓорѓи Манев (57) од Кратово, кој починал од здобиени повреди.

-Имено, Г.М. паднал и се здобил со повреди на 26.06.2017 година во 15.30 часот на место викано „Устран Дол“ во близина на Кратово. Откако починал бил пренесен на Институтот за судска медицина на обдукција, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска252
mod_vvisit_counterВчера4096
mod_vvisit_counterОваа недела58583
mod_vvisit_counterМинатата недела42452
mod_vvisit_counterОвој месец144627
mod_vvisit_counterМинатиот месец124280
mod_vvisit_counterВкупно9840474
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.