gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Кратовецот Виктор Доневски од јануари нов извршен директор на ФК Вардар???

Е-пошта Печати PDF

https://www.mkd.mk/wp-content/uploads/2012/03/viktor1.jpgКратовецот Виктор Доневски ќе биде новиот извршен директор на фудбалскиот клуб Вардар, дознава спортскиот портал Екипа. Тој на новата функција најверојатно ќе стапи кон крајот на годината, а доаѓа на местото на Самоил Симев.

Виктор Доневски е поранешен генерален извршен директор на Медиа принт Македонија во периодот кога нејзин сопственик беше „Орка Холдинг“ на бизнисменот Орце Камчев, а беше и главен маркетинг директор во телекомуникациската компанија ОНЕ – Телеком Словенија груп.

Според информациите на ЕКИПА, Доневски од јануари 2018 година се очекува да ја преземе функцијата извршен директор на ФК Вардар. Сето ова, според толкувањата на дел од домашната спортска јавност, е само најава и на други промени во раководните структури на ФК Вардар, но и останатите проекти кои се под раководството на Русинот Сергеј Самсоненко.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1409
mod_vvisit_counterВчера5401
mod_vvisit_counterОваа недела11649
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец66242
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10095132
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.