gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Лекарот Љупчо Бојаџиев ќе го предизвика Мите Андоновски во трката за градоначалник на Кратово

Е-пошта Печати PDF

Актуелниот градоначалник на Кратово, Мите Андоновски, повторно ќе биде кандидат за градоначалник на Кратово од редовите на СПМ, а подржан од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот противкандидат ќе го има во лекарот Љупчо Бојаџиев, актуелен директор на Здравствен дом - Кратово, кој ја доби поддршката од коалицијата предводена од СДСМ. Градоначалникот Андоновски ќе се обиде да го добие својот четврти последователен мандат, додека Бојаџиев по втор пат ќе се бори за градоначалник, откако пред петнаесетина години имаше неуспешен обид.

altalt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3199
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7813
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71407
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359824
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.