gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Магдалена Арсовска нов раководител на Центарот за вработување во Кратово

Е-пошта Печати PDF

http://strumicadenes.mk/media/avrm.pngМагдалена Арсовска е назначена за нов раководител на Агенција за вработување - Центар за вработување Кратово, објави Централниот регистар. Таа доаѓа на местото на Сашо Ѓеоргиевски, кој досега раководеше со Центарот за вработување во Кратово.

Освен Кратово, нови раководители добија и Центарот за вработување во Свети Николе, Радовиш, Струмица, Штип и Куманово. Така нов раководител на Центарот за вработување во Свети Николе е назначена Сузана Димова, која доаѓа на местото на Дејан Владев. Со Центарот за вработување во Струмица ќе раководи Ристо Ангелов, а тој доаѓа на местото на Павлина Георгиева. Со Центарот за вработување ба Штип пак, според објавата на Централниот регистар ќе раководи Катица Арсовска, која доаѓа на местото на Лазо Димчов кој досега беше раководител во овој град. Со Центарот за вработување пак во Куманово ќе раководи Марија Димитријевска која доаѓа на местото на Милорад Тренчевски.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска890
mod_vvisit_counterВчера3130
mod_vvisit_counterОваа недела22698
mod_vvisit_counterМинатата недела19705
mod_vvisit_counterОвој месец62244
mod_vvisit_counterМинатиот месец80698
mod_vvisit_counterВкупно10338852
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.