gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Наставниците ќе ги спојат новогодишните празници со Божиќ, на работа дури на 9 јануари

Е-пошта Печати PDF

Наставниот кадар да биде слободен до 9 јануари по новогодишните празници, препорачало Министерството за образование и наука, со цел да се почитува правото на вработените во училиштата на четириесет часовно работно време во петдневна работна недела, како и намалување на трошоците за загревање на училишните објекти.

- Согласно Календарот за работни денови за учебната 2017/2018 година, ве известуваме дека до раководните лица на училиштата е доставена препорака деновите што следуваат по новогодишните празници да бидат неработни, односно вашите работни обврски да започнат на 9 јануари, се вели во соопштението од МОН.

Оваа препорака, се додава во соопштението, е согласно Календарите за организација на учебната 2017/2018 година, за основните и средните училишта каде две саботи во првото полугодие и две саботи во второто полугодие се предвидени како работни денови.https://fthmb.tqn.com/LhMH-TqrCqcPWq4PhqQI9OSgEmU=/2121x1414/filters:no_upscale():fill(FFCC00,1)/teacherjobdescription-5802e1ec3df78cbc287561b0.jpg

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1135
mod_vvisit_counterВчера3130
mod_vvisit_counterОваа недела22943
mod_vvisit_counterМинатата недела19705
mod_vvisit_counterОвој месец62489
mod_vvisit_counterМинатиот месец80698
mod_vvisit_counterВкупно10339097
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.