gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Опасни кучиња испокасаа десеттина кратовци на улица „Јосиф Даскалов“ и Радин Мост

Е-пошта Печати PDF

kucinja glutnica copor skitniciЧетири-пет кучиња напаѓаат кого стигнат, а десетина граѓани на Кратово минаа најлошо, со каснувања по телото, алармираат жителите кои живеат во на улицата „Јосиф Даскалов“ и во близина на Радин мост.
-Ова станува неподносливо. Се појавија од никаде, порано не сме ги виделе овие неколку кучиња. Преагресивни се, напаѓаат кого стигнат, а има и неколу искасани луѓе. Бараме заштита од институциите, надлежните служби нека преземат мерки пред да биде уште поголема штетата - велат револтираните кратовци.
Инаку, Кратово од поодамна се соочува со проблемот на бездомни кучиња, но тие никогаш не напаѓале луѓе. Дури кратовци им даваа храна и ги ранеа на градскиот плоштад. Но, според граѓаните од Чаир и Скопска маала, агресивните кучиња деновиве се дојдени од страна, затоа што никој не ги има видено порано.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска606
mod_vvisit_counterВчера2768
mod_vvisit_counterОваа недела3374
mod_vvisit_counterМинатата недела24024
mod_vvisit_counterОвој месец66944
mod_vvisit_counterМинатиот месец80698
mod_vvisit_counterВкупно10343552
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.