gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Општина Кратово изгради модерен паркинг простор

Е-пошта Печати PDF

Паркинг просторот во Општина Кратово од подамна е еден од најгорливите проблеми со кои се соочува локалната власт и кој бара итно решавање. Состојбата со паркирањето деновиве значително е подобрена, откако беше изграден современ паркинг за триесетина возила, со сообраќајна сигнализација и хортикултурно уредување. Средствата беа обезбедени од грант на Европската Унија за подобрувањена општинските услуги.
Градоначалникот на Кратово, Мите Андоновски, е задоволен од изградениот паркинг, но свесен е дека нема да го реши проблемот со паркирањето, особено во летниот период кога има наплив од туристи.
-Паркинг просторот е мал и нема целосно да го реши проблемот со паркирањето. Треба да се размислува за ново идејно решение и во иднина треба на тоа да се посвети внимание. Сепак, и изградбата на овој паркинг простор ќе придонесе за подобрување на паркирањето во Кратово – истакна градоначалникот Мите Андоновски.
За поголема безбедност во сообраќајот, општината изгради и тротоари во должина од 500 метри, од паркингот до автобуската станица во Кратово.
Оливер Арсовски

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3650
mod_vvisit_counterВчера9589
mod_vvisit_counterОваа недела26418
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец93004
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9232444
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.