gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Отворен ТСВ Маркет во Кратово, пријатно ќе се изненадите од цените

Е-пошта Печати PDF
altУтринава во Кратово, во поранешниот дуќан „Шајка“, беше отворена новата продавница од трговскиот синџир на дисконти ТСВ. Станува збор за дисконти, со ограничен број на производи, но со извонредно ниски цени, достапни за џебот на обичниот граѓанин .
Мотото под кое работат е Тоа стварно вреди“ (скратено ТСВ) и тоа целосно е оправдано, затоа што потрошените пари во нивната продавница имаат своја вредност и мамат насмевка на лицата на задоволните купувачи. Очигледно е дека продуктите се на продажба по фабрички цени, што за кусо време би требало да го препознаат купувачите и ТСВ Маркет секогаш да биде нивниот прв избор.
ЦЕНИ на неколку продукти во ТСВ маркет:
Јогурт (900 мл) - 35 денари (уште еден јогурт гратис)
Кисело млеко (400 мл) - 22 денари
Урда Кратовчанка Л-НИК (кантичка 800 г.) - 79 денари
Крем бананки - 2 денари парче
Бисквити 750 г. - 79 денари
Течен сапун 1 л. - 35 денари
Прашок за перење 3 кг. - 99 денари
Омекнувач 2л. - 99 денари
Густ сок 50% овошје - 26 денари
Кожувчанка 1,5 л. - 18 денари (гратис Изворска вода)


Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3037
mod_vvisit_counterВчера4377
mod_vvisit_counterОваа недела17506
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец40194
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10519600
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.