gogo

A+ R A-


ПАКЕТ МАРКЕТ - место каде Вашите пари вредат најмногу

Е-пошта Печати PDF

altПриказната започна на 2 декември 2012 година. Од тогаш поминаа 6 години, а приказната се уште трае. И не само што трае, туку е успешна приказна.
ПАКЕТ МАРКЕТ“ денес е омиленото место за пазарење во Кратово. Жителите на малото живописно гратче и околните села секојдневно ја подаруваат својата доверба на овој малопродажен бренд, затоа што знаат дека нивните пари тука имаат најголема вредност. Најниските цени во градот, во пакет со високиот квалитет на продуктите, се добитната комбинација, а тоа значи задоволни потрошувачи.
Покрај преполните рафтови, дополнителен шмек на пазарувањето му даваат вработените во „Пакет маркет“. altНасмевката, услужливоста и подготвеноста во секој миг да му излезат во пресрет на купувачот, го прават овој маркет место каде купувањето е вистинско уживање.
Пакет маркет“ е познат и по своите чести хуманитарни активности. Многу пати сме ги сретнале донациските кутии за помош на лица на кои им се неопходни средства за лекување и сме помогнале некому.
За убавите нешта не треба да се користат многу зборови. Препорачуваме секој да го посети „Пакет маркет“ и лично да се увери во тоа.
http://www.aberdzija.com/gradska/turkanici-na-otvaranjeto-na-brendot-paket-market-vo-kratovo.html

alt

alt

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.