gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Реализирани проекти од областа на културата во периодот 2005-2012

Е-пошта Печати PDF

 КУЛТУРА, КУЛТУРНИ ИНСТИТУЦИИ И ЦРКОВНИ ОБЈЕКТИ
46. Реконструкција на библиотека „Јове Гичев“
Учество: Буџет на општина Кратово, Холандска амбасада
47. Реконструкција на стар амам-турски затвор
Учество: Министерство за култура-Развој на општините и културата и Светска Банка
48. Реконструкција и адаптација на „Соколова куќа“
Учество: Министерство за култура-Развој на општините и културата и Светска Банка
49. Реконструкција на „Саат Кула“ Буџет: 100.000 долари
Учество: Министерство за култура-Развој на општините и културата и Светска Банка
50. Реконструкција на црквата „Св.Јован“ - нов кров, Св „Ѓорѓи Кратовски“, црквата „Пресвета Богородица“ во с.Шлегово
Учество: Буџет на општина Кратово
51. Реконструкција на црква „Св. Никола“ и изградба на конаци во с.Каврак
Учество: Буџет на општина Кратово, Холандска амбасада

52. Уредување на градски парк - Карши Бавча
Учество: Светска банка
53. Извршена реконструкција на Музејот и Домот на културата (нов кров, парно греење)
54. Реконструкција на Симиќева кула Буџет: 13.000,00 евра
Учество: Германска амбасада, Општина Кратово
55. Оддржување на Европски фестивал на тамбурашки оркестри
56. Одржување на меѓународен фестивал на документарни етнолошки филмови
57. Реализација на проектот со Гоце Делчев-Бугарија „Подобрување на квалитетот на живот преку промоција на културните ресурси и создавање на атрактивен културен центар
Буџет: 26.000,00 евра Учество: Европска комсија-ИПА фондови за прекугранична соработкаalt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3871
mod_vvisit_counterВчера5455
mod_vvisit_counterОваа недела23795
mod_vvisit_counterМинатата недела20513
mod_vvisit_counterОвој месец46483
mod_vvisit_counterМинатиот месец106839
mod_vvisit_counterВкупно10525889
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.