gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


СДСМ слави во Кратово, Љупчо Бојаџиев нов градоначалник

Е-пошта Печати PDF

Општинската изборна комисија во Кратово ги објави конечните резултати од локалните избори, и официјално, победник на изборите во Кратово е СДСМ. Нов градоначалник на Кратово ќе биде доктор Љупчо Бојаџиев.
Честитки за победата и му посакуваме успешна работа.
Градоначалник
Љупчо Бојаџиев 3.384 гласа (57.11%)
Мите Андоновски 2.274 гласа (38.38%)
Совет на општина
СДСМ 3.258
ВМРО-ДПМНЕ и СПМ 2.306

Фотографија на СДСМ Кратово.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.