gogo

12805901 1736726103226190 7018339300294085335 n

A+ R A-


СРАМОТА!!! Кој го уништува Грофчански мост во Кратово???

Е-пошта Печати PDF

Каде исчезнаа неколку камени плочи и блокови од Грофчанскиот (Грошчиски) мост во Кратово? Можно ли е во град како Кратово, каде камења има во изобилие, некој да се дрзне во центарот на градот да краде камења од мостот кој е архитектонско ремек-дело и заштитен од државата, прашуваат револтирано жителите на Кратово.
Во денови кога се очекува наплив од домашни и странски туристи, навистина изгледа „грозна“ сликата од Грофчански мост.

Фотографија на Плоштад „Павел Шатев“ - Кратово.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

Screenshot 3

aberdzija logo 7

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1599
mod_vvisit_counterВчера3380
mod_vvisit_counterОваа недела1599
mod_vvisit_counterМинатата недела98113
mod_vvisit_counterОвој месец572798
mod_vvisit_counterМинатиот месец355391
mod_vvisit_counterВкупно7685441
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.