gogo

12805901 1736726103226190 7018339300294085335 n

A+ R A-


Три дена ќе биде затворена улицата „Гоце Делчев“ поради асфалтирање

Е-пошта Печати PDF

ИЗВЕСТУВАЊЕ!!!
Во деновите Недела, Понеделник и Вторник (18, 19 и 20 јуни) ќе биде затворена за сообраќај улицата „Гоце Делчев“ во Кратово, на потегот од Пошта Кратово до Мостот кај Автобуска станица. Сообраќајот целосно ќе биде пренасочен преку улицата која минува преку градскиот пазар.
Прекинот на сообраќајот ќе биде поради градежни активности и асфалтирање на улицата „Гоце Делчев“.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.