gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Ветераните во акција: Ѕинго ги собра најстарите социјалисти од Куманово

Е-пошта Печати PDF

Социјалистичката партија на Македонија (СПМ), општинска организација Куманово,  денеска ги собра ветераните, за да им се заблагодари за досегашната работа и да им оддаде признание за улогата во развојот и опстојувањето на партијата.

На средбата со сопартијците присуствуваше и претседателот Љубосав Иванов-Ѕинго, кој ја поздрави идејата на кумановското раководство да ги испочитува луѓето кои својот живот и работа го посветиле на најстарата партија во државата, но се осврна и на улогата на партијата во општествено-политичкиот живот, како и актуелната политичка состојба во државата.

- Македонија е на пат да ја изгуби државата, бидејќи остана без младите. А нација која што нема подмладок нема перспектива, нема иднина. Тоа што ни беше најголемо богатство, по тоа што бевме препознатливи во светот, тоа што секој од нас го носи во срцето и душата, името на нашата држава Македонија и тоа ни го одземаат. Македонија ја создадовме ние, нашата генерација, вие што сте пред мене. Дојде време оние кои требаше да ја наследат, да ја градат и да ги исправат грешките од минатото, сега ќе го сменат името и да ја исполнат вековната желба на Грција. Не постои држава во светот која била уценета да го промени своето име, својот јазик и нација, под инстркукции и притисок. Ќе видиме со какви последици ќе соочиме во периодот што доаѓа - изјави Иванов. Средба на ветераните на Социјалистичката партија во Куманово

фото - Куманово њуз
линк до сторијата http://kumanovonews.mk/vesti/sredba-na-veteranite-na-socijalistickata-partija-vo-kumanovo

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1358
mod_vvisit_counterВчера5401
mod_vvisit_counterОваа недела11598
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец66191
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10095081
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.