gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Во среда Новогодишен базар во „Митко Пенџуклиски“, собраните средства ќе одат за Неделка Чукчуковска

Е-пошта Печати PDF

Во духот на одржување на добрите традиции, средното општинско училиште „Митко Пенџуклиски“ од Кратово и годинава организира новогодишен базар. Во пресрет на претстојните новогодишни и божиќни празнувања, базарот ќе биде богат со многу изненадувања и учениците гарантираат добра забава. Сите продукти кои ќе бидат во слободна продажба по симболични цени се изработени од вредните раце на учениците во „Митко Пенџуклиски“.
Настанот ќе се случува во просториите на СОУ „Митко Пенџуклиски“, во среда (26 декември) со почеток во 13.30 часот. Средствата кои ќе се сoберат ќе бидат донирани во хуманитарни цели, поточно на младата кратовчанка Неделка Чукчуковска, која мора во најскоро време да замине на рехабилитација во Австрија.
Учениците ве повикуваат на заедничка забава и дружење. Овој период е вистинското време да ги израдувате своите најблиски. Вистинската среќа е во подарувањето. Богат е оној што дава, а не оној што прима. Забавувај се, подарувај и помогни.alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска101
mod_vvisit_counterВчера3822
mod_vvisit_counterОваа недела7661
mod_vvisit_counterМинатата недела27477
mod_vvisit_counterОвој месец84699
mod_vvisit_counterМинатиот месец107871
mod_vvisit_counterВкупно10671976
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.