gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Здравствен дом Кратово има нов директор, Љупчо Бојаџиев по втор пат ќе менаџира

Е-пошта Печати PDF

http://kanal5.com.mk/uploads/doktori_obuka_g_2.JPGСедумнаесет нови директори денеска добија повеќе скопски клиники и здравствени домови низ државава. Промена има и на директорската позиција во Здравствен дом Кратово, каде на местото на досегашниот директор Борис Милевски доаѓа офталмологот Љупчо Бојаџиев, кој и пред повеќе од 15 години менаџираше со оваа институција. Министерството за здравство соопшти дека се именувани нови директори во следните јавни здравствени установи:

Институт за трансфузиона медицина на РМ – д-р Кочо Димитровски
Клиничка болница Битола – д-р Зоран Лазаров
Општа болница Кавадарци – д-р Диме Коцев
Општа болница Велес – д-р Димитар Стровјански
Универзитетска клиника за дигестивна хирургија – д-р Зоран Караџов
Универзитетска клиника за детски болести – д-р Катерина Ставриќ
Универзитетска клиника за психијатрија- д-р Стојан Бајрактаров
Универзитетска клиника за неврохирургија – д-р Владимир Рендевски
Универзитетска клиника за максилофацијална хирургија – д-р Славе Наумовски
Завод за физикална медицина и рехабилитација – Скопје – д-р Маја Манолева
Здравствен дом Битола – д-р Весна Спировска
Здравствен дом Крива Паланка – д-р Бранко Стаменковски
Здравствен дом Кратово – д-р Љупчо Бојаџиев
Здравствен дом Виница – д-р Венцо Вијунов
Здравствен дом Пробиштип – д-р Гоце Неделковски
Здравствен дом Струмица – д-р Љубица Митева
Завод за слух, говор и глас Битола – д-р Дивна Најдовска

Воедно е разрешен и економскиот директор на Клиниката за гастроентерохепатологија, информираат од Министерството за здравство.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1661
mod_vvisit_counterВчера3908
mod_vvisit_counterОваа недела19004
mod_vvisit_counterМинатата недела22262
mod_vvisit_counterОвој месец70679
mod_vvisit_counterМинатиот месец216601
mod_vvisit_counterВкупно9983127
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.