gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Жител на Кнежево тешко настрада во судир на мотоцикл и автомобил

Е-пошта Печати PDF

alt

Вчера попладне во 18.20 часот на ул. „Македонија“ во с.Злетово, пробиштипско, дошло до судир помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Н.З. (38) од с.Злетово и мотоцикл „Јамаха“ без регистарски ознаки, управуван од Т.В. (38) од с.Кнежево, кратовско.

Од ударот со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот Т.В., кој по укажаната лекарска помош во Здравствен дом и Клиничка болница Штип, бил препратен во Ургентен центар  при комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје, каде бил задржан за понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Пробиштип.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3097
mod_vvisit_counterВчера3106
mod_vvisit_counterОваа недела18827
mod_vvisit_counterМинатата недела21497
mod_vvisit_counterОвој месец54062
mod_vvisit_counterМинатиот месец95959
mod_vvisit_counterВкупно10426629
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.