gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Жителите на с.Трновац целосно отсечени од свет, невремето им го однесе патот

Е-пошта Печати PDF

Циклонот „Силвија“што веќе неколку дена беснее во кратовско, направи големи штети. Граѓаните на селото трновац се жалат дека Кратовска Река, на влезот во Крива Река, со разорната сила на надојдената вода им го однела единствениот пат кој ги поврзува со главниот пат Кратово - Страцин. Бидејќи состојбата е алармантна, бараат од надлежните служби веднаш да реагираат и да го санираат патот, за да продолжат нормално да функционираат.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска2003
mod_vvisit_counterВчера3684
mod_vvisit_counterОваа недела5687
mod_vvisit_counterМинатата недела23946
mod_vvisit_counterОвој месец64712
mod_vvisit_counterМинатиот месец167020
mod_vvisit_counterВкупно10260622
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.