gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Змиите нападнаа, два житела на Кратово каснати во еден ден

Е-пошта Печати PDF

http://reporter.mk/wp-content/uploads/2016/06/314.png

Во само еден ден двајца жители од Кратово доживеаја блиски средби со змии, но за среќа, и двајцата се вон животна опасност. Четиригодишно момче било каснато од змија во близина на спортското игралиште „Мусала“, додека средовечен кратовец бил каснат од шарка додека влегувал во својот автомобил. И двајцата биле однесени со возилата на Брза Помош во Скопје, каде им била укажана лекарска помош.
Поради компликации кај повозрасниот пациент, истиот е направен операција и е во подобра здравствена состојба.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска251
mod_vvisit_counterВчера4096
mod_vvisit_counterОваа недела58582
mod_vvisit_counterМинатата недела42452
mod_vvisit_counterОвој месец144626
mod_vvisit_counterМинатиот месец124280
mod_vvisit_counterВкупно9840473
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.