gogo

A+ R A-


Крива Паланка

altРеализиран е проектот  „Под едно небо” од програмата ИПА за прекугранична соработка на општина Дупница, Република Бугарија и општина Крива Паланка.

Со овој проект се обезбедува асфалтирање на еден километар локален пат и се пробиваат  уште 950 метри локален пат до...
Повеќе...
altОпштина Крива Паланка почна постапка за доделување договор за јавно приватно партнерство за гасификација. Целта е зголемена конкурентност на локалната економија, подобрен квалитет на живот, привлекување нови бизниси и инвестициски проекти, отворање нови работни места...
Повеќе...
krivapalanka.jpg-500Градоначалник на  Општина Крива Паланка Арсенчо Алексовски даде отчет пред своите сограѓани за сработеното во периодот 2009-2012 година.

Алексовски истакна дека целокупното негово работење било и е насочено кон создавање на услови за подобар живот на сите граѓани на...
Повеќе...
altЧетириесет и петгодишен жител на Крива Паланка физички ги нападнал родителите на неговата сопруга, нанесувајќи им телесни повреди, информира Министерството за внарешни работи.  На 11-ти месецов, 45-годишниот М.П. од Крива Паланка насилно влегол во куќата на родителите на...
Повеќе...
altНепознати сторители ја ограбиле црквата „Света Петка“ во општина Ранковце и успеале да украдат вкупно 350 денари.

 Крадците најпрвин со клешта го отвориле катанецот на влезната врата на црквата, а потоа го пребарале олтарот и успеале да ги пронајдат и одземат сите 350...
Повеќе...
altСекоја година од пред почетокот на зимата до летото во селото остануваат с` помалку жители, само оние што нема каде да одат и се принудени да живеат отсечени во снежната планина. Другите се селат во Kрива Паланка

Убавите есенски денови пред да падне првиот снег, по што...
Повеќе...
00903Општина Крива Паланка годинава се нафати да реализира проект, кој ќе придонесе за квалитетот на животот на своите жители, но и за осовременување на централното градско подрачје. До крајот на годината, во речното корито на десниот брег на Крива Река, треба да биде изградена...
Повеќе...

Страница 28 од 28

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска5
mod_vvisit_counterВчера6058
mod_vvisit_counterОваа недела18381
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец11943
mod_vvisit_counterМинатиот месец221684
mod_vvisit_counterВкупно12812935
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.