gogo

A+ R A-


Крива Паланка

Poplave odnijele 20 života: Potresne scene iz Makedonije!Малиот Ведран Велиновски од Крива Паланка е детето кое многумина го прогласија за херој, откако беше објавено дека цели три часа се борел со студената вода и калта пред да го спаси неговиот татко. Тој со своите родители и помалиот брат се враќале од годишен одмор кога...
Повеќе...
altСоветот на Општина Крива Паланка на вонредна седница донесе одлука за прогласување на 9 август – ден на жалост во општина Крива Паланка по повод трагичната смрт на Велиновска Марина (39) и нејзиниот малолетен син, шестгодишниот Јован, кои во сабота вечерта, на 6 август...
Повеќе...
altМалата Елеонора Стојановска од Кривопаланечкото село Луке, родена со тешка дијагноза, спина бифида, е со тежок телесен инвалидитет. Во септември ќе наполни три години, а сеуште не може самостојно да застане на нозе поради лошата здравствена состојба. Специјалистите...
Повеќе...
altДваесет и шестгодишниот Љубиша Видојковиќ, кој на 3 април минатата година кај Универзална сала ја прегази студентката Фросина Цековска од Крива Паланка, е осуден на затворска казна од 6,5 години за тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот и за...
Повеќе...
4945719Терорист со товарен камион уби  над 100 лица по шеталиштето во францускиот медитерански град Ница. Загинатите во нападот доцна синоќа  се околу 80, околу 20 се во критична состојба. Претседателот на Франција Франсоа Оланд направи телевизиско обраќање во врска со атентатот....
Повеќе...
http://wpmedia.o.canada.com/2014/11/wintry_weather_new_york_35241927.jpg19 август: Уселисмо се у нашу нову куќу у Торонто. Сви смо среќни и узбудени. Овдека е такој убаво. Пуно паркови и зеленило. Може да замислу како ќе биде зимуске. Одвај чекам да падне снег и да ги покрие овија паркови и ридчиња, па да се санкамо и гаѓамо с’с топке. Колко ќе биде...
Повеќе...
altКривопаланечкиот Центар за вработување доби комплетно нов лик. Извршена е реконструкција на целиот објект со површина од 370 метриквадратни со средства од Европската унија.
-Реконструкцијата се изврши со средства кои МТСП ги одезбеди во рамки на ИПА програмата на ЕУ во...
Повеќе...
altДваесетина уметници и улични артисти, жонглери, магионичари, илузионисти, пантомимичари и танчери викендов настапија на уличниот театар „Баскерфест 2016“ во Крива Паланка. Централниот градски плоштад беше голема сцена на уметности и уметници од разни држави кои ги...
Повеќе...
altГолемо невреме попладнево околу 16 часот го зафати кратовскиот крај. Пороен дожд и силен ветерзадесеттина минути направија вистински хаос во атарот на село Кетеново, на 8 километри од Кратово. Разорниот ветер корнеше дрвја и со леснотија ги соборуваше, а само среќата и...
Повеќе...
Small-Baby-Foot-WallpaperГолемата трагедија која ја потресе македонската јавност. Кога трудница од Крива Паланка почина на пат кон скопските Клиники, со уште по трагичен крај.

Имено како што велат од МВР дека 45-годишната Слаѓана Димитровска која не се разбудила по примената анестезија, остави...
Повеќе...

Страница 5 од 29

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска7962
mod_vvisit_counterВчера5373
mod_vvisit_counterОваа недела13335
mod_vvisit_counterМинатата недела46956
mod_vvisit_counterОвој месец154213
mod_vvisit_counterМинатиот месец149940
mod_vvisit_counterВкупно16033280
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.