gogo

A+ R A-


Кривопаланчанец остана без 35.000 евра и без камион

http://emagazin.mk/Images/8d7fe0e9-524a-4fc7-97af-69f53080cb05-kamioni.jpgКумановската полиција поднесе кривична пријава против М.А. (40) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело измама. Во текот на 2014 година, пријавената со лажно ветување го довела во заблуда Р.Н. (43) од Крива Паланка дека ќе му купи камион и ќе го регистрира на име на нејзината фирма во Бугарија, а потоа ќе вршат транспорт во земјите на Европска Унија, за што тој во повеќе наврати и дал вкупно 35.800 евра.

Откако купила камион, пријавената не го пренела на име на Р.Н., ниту пак му ги вратила парите.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3167
mod_vvisit_counterВчера6365
mod_vvisit_counterОваа недела9532
mod_vvisit_counterМинатата недела42976
mod_vvisit_counterОвој месец37442
mod_vvisit_counterМинатиот месец164894
mod_vvisit_counterВкупно16265029
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.