gogo

A+ R A-


ВИДЕО-ПОРАКИ на основците од Крива Паланка, Кратово и Ранковце

Во три општини од Североистокот, Крива Паланка, Кратово и Ранковце, неколку месеци успешно се спроведува проектот „Медиумско описменување за критичен младински став“, финансиран од Европската унија, а спроведен од Центарот за аудиовизуелни уметности од Крива Паланка. Основците од четири училишта посетуваа обуки и работилници, на кои учеа за медиумската писменост, препознавање на лажни вести и заштита на интернет. во продожение, погледнете ги првите пет видеопораки на учениците од основните училишта во Крива Паланка, Кратово и Ранковце.
https://www.facebook.com/caarts.mk/videos/269838851049780/?__tn__=K-R

https://www.facebook.com/caarts.mk/videos/2575240992723776/?__tn__=K-R

https://www.facebook.com/caarts.mk/videos/717598498992652/?__tn__=K-R

https://www.facebook.com/caarts.mk/videos/298993377780848/?__tn__=K-R

https://www.facebook.com/caarts.mk/videos/3101138913278796/?__tn__=K-R

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.