gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Мишо Доневски подготува втора книга „Кратовски мајтапи“ (ВИДЕО)

По успехот што го постигна со издавањето на првата книга „Кратовски мајтапи“, авторот Мишо Доневски не застанува тука. Тој најавува и втора книга со мајтапи кои ги собрал на поднебјето на Кратово, а која во блиска иднина треба да го дочека светлото на денот.
Патем, Доневски започна и со прибирање на материјали од постари жители на градот, како основа за уште еден книжевен проект наречен „Кратовски прикаски“.
Доневски неодамна ја започна третата сезона на култната музичко-забавна емисија „Времеплов“ на локалната Сител 2 телевизија.

alt

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

green-green-green

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3087
mod_vvisit_counterВчера2950
mod_vvisit_counterОваа недела6037
mod_vvisit_counterМинатата недела21867
mod_vvisit_counterОвој месец58161
mod_vvisit_counterМинатиот месец99012
mod_vvisit_counterВкупно10858304
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.