gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Песна за Македонија - автор Дара К. Ефремовска

Песна за Македонијаalt

Исправи се Македонијо
со книги во пој
со пушка во бој!

Слушни ме мој народе
Македонија е на Македонците
исправи се на Балканот
да си жива и здрава!

Сонцето најсилно грее

над ова небо македонско
да си жива и здрава
уште многу лета Македонијо!
Да си вечна и силна Македонијо,
со тебе сме големи Македонијо,
ниедна земја поубава не е,
само ти си ни во срцето!

Името наше е библиско
Илинден ќе го славиме
со глави кренати
овој ден нека трае вечно!

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска297
mod_vvisit_counterВчера4096
mod_vvisit_counterОваа недела58628
mod_vvisit_counterМинатата недела42452
mod_vvisit_counterОвој месец144672
mod_vvisit_counterМинатиот месец124280
mod_vvisit_counterВкупно9840519
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.