gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Сојузот на борци со предавање за Карпошовото востание и значењето на АВНОЈ

Сојузот на борци во Кратово продолжува со активности со кои ја реализира годишната програма. Професорот по историја и претседател на боречката организација, Миле Марковски, пред поголем број гости и ученици од двете училишта во Кратово, одржа историски час за Карпошовото востание и значењето на АВНОЈ за македонската држава. Часот предизвика голем интерес кај гостите.
alt

Фотографија на Аберџија / Aberdzija news portal.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.