gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Сојузот на борци со предавање за Карпошовото востание и значењето на АВНОЈ

Сојузот на борци во Кратово продолжува со активности со кои ја реализира годишната програма. Професорот по историја и претседател на боречката организација, Миле Марковски, пред поголем број гости и ученици од двете училишта во Кратово, одржа историски час за Карпошовото востание и значењето на АВНОЈ за македонската држава. Часот предизвика голем интерес кај гостите.
alt

Фотографија на Аберџија / Aberdzija news portal.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3217
mod_vvisit_counterВчера4614
mod_vvisit_counterОваа недела7831
mod_vvisit_counterМинатата недела28450
mod_vvisit_counterОвој месец71425
mod_vvisit_counterМинатиот месец148977
mod_vvisit_counterВкупно9359842
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.