gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


ЗАВРШЕН НАСТАН ВО РАМКИТЕ НА ПРОЕКТОТ „ОПШТИНСКО КОРИСНА РАБОТА – ЗАЕДНО СМЕ ПОСИЛНИ“

ЗАВРШЕН НАСТАН ВО РАМКИТЕ НА ПРОЕКТОТ „ОПШТИНСКО КОРИСНА РАБОТА – ЗАЕДНО СМЕ ПОСИЛНИ“

Промоција на реализираните активности

22.03.2017година 13.00 часот

Мултимедијален центар (Кино сала) – Кратово

Опшина Кратово во рамките на програмата „Општинско корисна работа“ во соработка со
UNDP (Програма за развој на Обединетите Нации), Агенција за вработување на РМ и Министерството за труд и социјална политика од 15.09.2016 до 15.03.2017 година го реализираше проектот „Зедно сме посилни“ кој опфати повеќе активности од областа на социјалната заштита.

Со цел промоција и презентација на реализираните активности Ве покануваме на ден  22.03.2017 година (среда) со почеток од 13 часот во Мултимедијалниот центар во Кратово да бидете дел од Завршниот настан на овој проект.

clip_image002

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3700
mod_vvisit_counterВчера9589
mod_vvisit_counterОваа недела26468
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец93054
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9232494
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.