gogo

Oki kom baner 1

A+ R A-


Beach Volleyball Probistip 2017 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

alt

Фотографија на Одбојкарски клуб„ПРОБИШТИП“.

Фотографија на Одбојкарски клуб„ПРОБИШТИП“.

Фотографија на Одбојкарски клуб„ПРОБИШТИП“.

"BEACH VOLLEYBALL PROBISTIP 2017"

Дата: 25.08.2017 и 26.08.2017 година
Локација:Аква Парк Пробиштип
Турнир:Машки,Женски и Женски U18
Награден фонд:1000 евра.

Програма
25.08.2017г. (утрински термини) Ж U18
25.08.2017г.(попладне и навечер) женски и машки
26.08.2017г. претпладне и попладне сите три категории,навечер финални натпревари.

ТУРНИР
Машки
Котизација за тим: 2.000 денари
Секој играч добива сувенир одбојкарска маичка за игра,храна, вода за време на натпреварите,играчите кои не се од Пробиштип ќе добијат и сместување во хотел.Сите учесници ќе можат да ги користат сите атракции кои ги нуди Аква Парк Пробиштип.

Награден фонд машки:
Прво место:20.000 денари(пехар и медали)
Второ место:10.000 денари(медали)
Трето место:3.000 денари(медали)

Женски
Котизација за тим: 1.500 денари
Секој играч добива сувенир одбојкарска маичка за игра,храна, вода за време на натпреварите,играчите кои не се од Пробиштип ќе добијат и сместување во хотел.Сите учесници ќе можат да ги користат сите атракции кои ги нуди Аква Парк Пробиштип.

Награден фонд женски:
Прво место:12.000 денари(пехар и медали)
Второ место:6.000 денари(медали)
Трето место:2.500 денари(медали)

Женски U18 (до 18 години)
Котизација за тим: 500 денари
Секој играч добива сувенир одбојкарска маичка за игра,храна, вода за време на натпреварите.Сите учесници ќе можат да ги користат сите атракции кои ги нуди Аква Парк Пробиштип.

Награден фонд U18:
Прво место:5.000 денари(пехар и медали)
Второ место:2.000 денари(медали)
Трето место:1.000 денари(медали)

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1395
mod_vvisit_counterВчера5401
mod_vvisit_counterОваа недела11635
mod_vvisit_counterМинатата недела33770
mod_vvisit_counterОвој месец66228
mod_vvisit_counterМинатиот месец116442
mod_vvisit_counterВкупно10095118
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.