gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Компир со сусам и кашкавал - ова мора да се проба!!!

Состојки:

500 гр компир

200 гр брашно

40 гр маргарин

50 мл вода

вегета

150 гр рендан кашкавал

200 гр сусам

сол

масло

За овие компири сите зборуваат – ние рецептот го делиме со васПодготовка:

  1. Компирот се лупи, се сече на коцки и се вари во солена вода. Потоа се цеди и се става да упие.
  2. Се додаваат маргарин и вегета, па брашно и вода и се прави тесто. Готовото тесто се дели на делови, и се прават топчиња или полимесечинки.
  3. На секое парќе се става кашкавал и се прават топчиња.
  4. Се валкаат топчињата во сусам и се пржат во масло.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска3750
mod_vvisit_counterВчера9589
mod_vvisit_counterОваа недела26518
mod_vvisit_counterМинатата недела25551
mod_vvisit_counterОвој месец93104
mod_vvisit_counterМинатиот месец223282
mod_vvisit_counterВкупно9232544
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.