gogo

A+ R A-


Општина Пробиштип ги награди со по 25.000 денари своите одбојкарски репрезентативци

Одбојкарите Иван Андонов, Филип Николовски, Филип Савовски и Стојче Арсов  од Пробиштип, кои се во редовите на македонската репрезентација од општина Пробиштип добија вредносни ваучери од по 25.000 денари.  Четворицата одбојкари денеска имаа и средба со градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов, кој истакна дека тоа се нивни сограѓани, коишто во моментот играат за одбојкарската репрезентација и остварија значајни резултати за истата во изминатиов период.

– Општина Пробиштип за нивниот успех им доделува симболични вредносни ваучери од по  25.000 денари во знак на благодарност што нѐ направија горди и како мотив за уште поголеми победи на претстојните натпревари, вели Анастасов.

Тој им посака успех на претстојното Европско првенство 2021, кое ќе се одржи од 1 до 19-ти септември и какошто рече не се сомневаме дека ќе се покажете во најдобро светло.alt

 

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

my way

aberdzija 10 godini

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1291
mod_vvisit_counterВчера6769
mod_vvisit_counterОваа недела18799
mod_vvisit_counterМинатата недела31822
mod_vvisit_counterОвој месец95037
mod_vvisit_counterМинатиот месец153921
mod_vvisit_counterВкупно15824164
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.