gogo

Oki kom baner 1

.banner-blue-bg

A+ R A-


Пробиштипјани славеа во Велес, ги очекува историско финале со Струмица

Фотографија на Одбојкарски клуб„ПРОБИШТИП“.

Екипата на Пробиштип ВА се избори за првото историско финале од домашниот шампионат, откако и во реванш средбата од полуфиналето славеше над Борец, денес во Велес со резултат од 0-3 во сетови (24-26, 23-25, 27-29).

Така екипата од Истокот на Македонија ја потврди победата од првиот дуел игран на домашен терен, исто така со резултат од 3-0 и си осигура финале.

Ривалот на Пробиштип ВА во финалето за титулата ќе биде екипата на Струмица, која пак во полуфиналето со две победи го елиминира тимот на Лешок.

Додади коментар


Кодот на сликата Освежи

DSCF2958

my way

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска1497
mod_vvisit_counterВчера4151
mod_vvisit_counterОваа недела17019
mod_vvisit_counterМинатата недела23780
mod_vvisit_counterОвој месец74943
mod_vvisit_counterМинатиот месец163232
mod_vvisit_counterВкупно9526592
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.