gogo

Oki kom baner

A+ R A-


Спорт

Фотографија на KF Shkëndija.Екипата на Шкендија ја запиша петтата победа во шест натпревари во новата сезона од ПМФЛ. Со триумфот над Силекс (5-0), прволигашот од Тетово се зацврсти на лидерската позиција на табелата со 16 бода. Од друга страна, ова беше четвртиот едноподруго пораз на кратовци во...
Повеќе...
altФудбалерите на Силекс во најлош можен момент гостуваат на неприкосновената Шкендија, во момент кага на неосвоивата тврдина во Тетово треба да се вадат за трите едноподруго порази во првенството. Надежи има, бело знаме нема да кренат предвреме, ама свесни се за тешката...
Повеќе...
altПоранешни фудбалери на Силекс ги испокинаа противничките мрежи на второлигашките мечеви одиграни изминатиот викенд. Дури седуммина стрелаа прецизно, носејќи бодови за своите тимови. Антонио Каланоски погоди за Борец, Мартин Петров за Плачковица, Ѓорѓи Џонов за...
Повеќе...

Силекс - Шкупи 0-1 (ВИДЕО)

althttp://www.youtube.com/watch?v=yTCT3MEV-iE

Гол...
45’ 0-1 Зука прецизно нафрли на работ од шеснаесетникот, а таму Стојкоски со глава, од петнаесетина метри го совлада немоќниот Митровиќ.
Жикица Тасевски
„Густиот распоред и играњето среда-недела остави последици врз мојата екипа. Ја немавме...
Повеќе...
altПо двата порази од Пелистер и Вардар, време е Силекс да се врати на победите. Утре (15.30ч.) во Кратово гостува составот на Шкупи, редовен пациент на кратовци кој ретко заминувал со бодови од Кратово.
-Не го познавам најдобро квалитетот на составот на Шкупи, но ако ние одиграме...
Повеќе...
alt

http://www.youtube.com/watch?v=GCo8U6KHhlU
Реакцијата на фудбалерот на Силекс, Благој Гуцев, кога ќе му збрца во нерви Американецот од Академија Пандев, Бовен Тревис. Потоа следи реакцијата кон судијата Игор Стојчевски отккао му додели жолт картон.

altДуелот меѓу Силекс и Академија Пандев во рамките на Купот го одбележа крајно неспортскиот потег на Давид Атанаскоски во 94-тата минута, кога со лактот намерно го удри директно в лице Антонио Маркос, за што заработи директно исклучување од младиот судија Игор...
Повеќе...
althttp://www.youtube.com/watch?v=StXuFitbZn8

Силекс - Митровиќ, Ф.Глигоров (65’ Тимовски), Филиповиќ, Стојчевски, Благојевиќ, Гуцев, Филиповски (48’ Алексовски), Антонио Маркос, Тимов, Г.Глигоров (37’ Георгиев), Ѓорѓевиќ

Академија Пандев - Истатов, Атанасковски, Иванов, Стоилов, Петриќ, Ганчев...
Повеќе...
altУтре во 15.30 часот Силекс ќе го пречека тимот на Академија Пандев во рамките на осминафиналето на Националниот куп. Кратовци имаа среќа да ги избегнат најсилните тимови во лигата, но од друга страна можеа да добијат и вторлигаш за противник и полесно да го визираат патот во...
Повеќе...
althttp://www.youtube.com/watch?v=DCvYEJLWrjI

Составот на Вардар и бранител на титулата како домаќин со конечен резултат 3:1 успеа да го совлада Силекс. Тоа беше втора победа за избраниците на тренерот Јаневски овој шампионат за моментно трето место со шест бода од три натпревари, колку што има...
Повеќе...

Страница 1 од 99

aberdzija logo 7

Screenshot 3

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска10971
mod_vvisit_counterВчера9277
mod_vvisit_counterОваа недела46083
mod_vvisit_counterМинатата недела62823
mod_vvisit_counterОвој месец170185
mod_vvisit_counterМинатиот месец141275
mod_vvisit_counterВкупно8022384
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.