gogo

A+ R A-


Спорт

БРОНЗА ЗА НАТАША ИЛИЕВСКА

пишува - Оливер Арсовски

Македонските каратисти освоија четири медали на првиот ден од турнирот Ротердам Опен, вториот од четирите годишни турнири во Европската златна лига

Кратовчанката Наташа Илиевска членка на карате клубот Макпетрол во...
Повеќе...

Силекс - Турново Хоризонт 3-0

Силекс го згази Турново

Силекс - Хоризонт Турново 3:0 (1:0)
25’ Дарко Трајчев, 48’ 65’ Амир Дуриќ

Екипата на Силекс уште еднаш ја потврди својата одлична форма на домашен терен со високата победа над Хоризонт Турново. Дарко Трајчев погоди во првиот дел, а новакот Амир Дуриќ...
Повеќе...
 Коњановски не размислува за фудбалска пензија

пишува: Оливер Арсовски


Иако се наоѓа пред залезот на фудбалската кариера, поранешниот капитен на Силекс, Александар Коњановски, сеуште не помислува да ги закачи копачките на „клин„. Своите 34 години воопшто не ги...
Повеќе...

Силекс претплатен на нерешено

Силекс претплатен на нерешено

 

Ниту во третата контролна средба одиграна на брегот на Охридското езеро, фудбалерите на Силекс не успеаја да стигнат до првата победа. Кратовци како да се претплатени на нерешени резултати, откако на сите три пријателски средби одиграа...
Повеќе...
Нова голеада на македонецот

Ристиќ двоен стрелец со Ал Нахдапишува: Оливер Арсовски

Гол-серијата на повремениот македонски репрезентативец Стевица Ристиќ продолжи и вчера, а нова жртва на голгетерот беше првакот на Оман, Ал Нахда. Нашиот напаѓач само што влегол во...
Повеќе...
Македонското знаме ќе се виори на тв-екраните ширум Азија

Ристиќ во најавната шпица за азиската ЛШ

пишува: Оливер АрсовскиУште едно големо признание на македонскиот репрезентивен напаѓач Стевица Ристиќ му додели Азиската фудбалска асоцијација (пандан на...
Повеќе...
Силекс- катапулт за трансфери во странство

Трикратниот фудбалски првак Силекс последниве седум-осум години се промовираше во клуб кој од голем број анонимни фудбалски таленти создаде респектабилни играчи барани на светската трансфер-берза. Кратовци добро ја научија...
Повеќе...
Ривалдо виновен

за трансферот на

Ристиќ

По неколкучасовно летање од Белград до Дубаи,  Стевица Ристиќ пристигна во срцето на Обединетите Арапски Емирати. На аеродромот го пречекаа претставници од неговиот нов клуб Бунјодкор, ноќта ја мина луксузниот хотел „Џабел...
Повеќе...
Уште во своето неофицијално деби во дресот на узбекистанскиот првак Бунјодкор, повремениот македонски репрезентативец Стевица Ристиќ покажа дека тренерот Фелипе Сколари не згрешил што го ангажирал. Само осум дена му беа доволни на Ристиќ да се адаптира во новата...
Повеќе...

Страница 119 од 119

aberdzija 10 godini

my way

youtubeplayer-xlarge

sil

Sanceva

Busbunar

mod_vvisit_counterДенеска427
mod_vvisit_counterВчера6058
mod_vvisit_counterОваа недела18803
mod_vvisit_counterМинатата недела43302
mod_vvisit_counterОвој месец12365
mod_vvisit_counterМинатиот месец221684
mod_vvisit_counterВкупно12813357
© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.