gogo

A+ R A-


Спорт

altСилекс последната пречка за освојување на третиот трофеј во Националниот куп ќе ја има во екипата на Академија Пандев. Тренерот на Силекс, Горан Симов вели дека е време по 24 години пауза трофејот да се врати во Кратово.

„Максимално сме мотивирани, по цели 24 години сакаме...
Повеќе...
altСилекс – Тиквеш и Ренова – Охрид ќе се сретнат во баражот за опстанок во Првата македонска фудбалска лига, одлучи денешната ждрепка. Силекс заврши како 9. во ПМФЛ, додека Тиквеш беше втор во ВМФЛ – Исток. Овој натпревар ќе се игра на националната арена „Тодор Проески“.

Од...
Повеќе...

Силекс - Борец 1-1 (ВИДЕО)

alt

http://www.youtube.com/watch?v=K50-cdcz97o

alt

http://www.youtube.com/watch?v=hnhcwERVKBw

Полувреме: Тврдо, борбено играат Струга Трим Лум и Силекс, но мрежите мируваат!http://www.youtube.com/watch?v=wulGh6lk19s
СТРУГА ТРИМ ЛУМ – СИЛЕКС 0:1 (0:0)

Судија: Крумислав Ѓорѓиев (Штип). Стрелци: Каракамишев 82. (СИЛ). Ж. Картони: Јахја, Таири, Ристевски, Б. Шабани (СТР), Мустафов, Ј. Серафимовски, Ивановски (СИЛ). Ц. Картони: Јахја 84. (СТР).

Играч на натпреварот: Ристе...
Повеќе...
altПо денешниот пораз од Шкендија, фудбалскиот прволигаш Силекс го допре дното и се најде на позиција која води во второлигашкото друштво. Единствено одамна отпишаната Беласица стои полошо на прволигашаката табела, додека кратовци се заковани на претпоследната позиција...
Повеќе...

Силекс - Шкупи 1-3 (ВИДЕО)

Може да биде слика на еден или повеќемина и текст

http://www.youtube.com/watch?v=HLj642fUyNw

altФудбалерите на Силекс беа на прагот да приредат голема сензација и да го совладат славниот украински клуб Шахтјор Доњецк, но сепак не издржаа во вториот дел од мечот и примија четири гола, за конечни 1-4. Во пријателскиот меч во Анталија кратовци поведоа со голот на Дејан...
Повеќе...
https://sportmedia.mk/wp-content/uploads/2021/01/Sterev-slieks-1280x640.jpgБугарскиот интернационалец Свилен Штерев е ново име во Силекс. Утринава со него е потпишан договор со важност од шест месеци, значи тој ќе го носи дресот на кратовци до крајот на оваа сезона. Во случај и двете страни да бидат задоволни од соработката, тогаш договорот може...
Повеќе...

Страница 4 од 126

© 2015 - Аберџија. Сите права се задржани.  Порталот е хостиран и спонзориран од Surfree. Креиран од Мартин Марковски.